Direct naar de content

Aftrap Biodiversity Challenge 2025 op basisschool De Zwanenridder

Gepubliceerd op:

Kinderen van groep 7 van basisschool De Zwanenridder gaven gisteren samen met burgemeester Floor Vermeulen en kinderburgemeesters Zoëy en Max het startsein voor de Biodiversity Challenge 2025 in Wageningen.

Wethouder Bijleveld gaf samen met Casper Quist van de WUR een gastles over biodiversiteit. Daarna gingen de leerlingen zelf aan de slag. Eerst met plantenonderzoek op het schoolplein en daarna op zoek naar dieren en planten.

Zoveel mogelijk dieren en planten tellen

De Biodiversity Challenge bestaat onder andere uit een Bioblitz. Dat is het spotten van zoveel mogelijk verschillende dier- en plantsoorten in een maand tijd. Dat kan met de app ObsIdentify(Externe link) .
De Challenge loopt van 22 mei tot en met 22 juni. Daarna maken we de eindstand bekend. Vorig jaar waren er in totaal 2030 waarnemingen.

Publieksdag op zaterdag 24 mei

Zaterdag 24 mei is de feestelijke publieksdag. Benieuwd naar de stadsnatuur? Kom langs! Er zijn van 09.00 tot 15.00 uur gratis excursies, workshops en activiteiten voor jong en oud vanuit de Grote Kerk.

Bekijk het dagprogramma en meld u aan(Externe link)  via de website van de WUR.(Externe link)