4 Koninklijke onderscheidingen bij lintjesregen in Wageningen
Foto: Guy Ackermans
Vanmorgen zijn 4 inwoners van Wageningen tijdens de jaarlijkse lintjesregen namens Zijne Majesteit de Koning verrast met een Koninklijke onderscheiding. Joris Visschers, Gert van Orden, Martha van Orden-van Holland en Heleen le Grand werden onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
Bij de feestelijke uitreiking in Visum Mundi roemde burgemeester Floor Vermeulen de inzet van de vrijwilligers. “De lintjesregen is een prachtige traditie om al die mensen te eren die zich belangeloos inzetten. Voor anderen, de natuur en de maatschappij. Onze 4 Wageningse gedecoreerden verdienen onze trots en waardering. Zeer terecht dat zij hiervoor vandaag een lintje ontvangen.”
Joris Visschers
Joris Visschers (68) is sinds 1981 werkzaam bij Emmaus Regenboog. Samen met zijn collega’s zette hij zich in om tweedehands spullen een nieuwe kans te geven. Een groot deel van de opbrengsten wordt daarbij gedoneerd aan goede doelen. Nadat hij in 2021 stopte als werknemer bij Emmaus, kwam hij in 2023 terug als vrijwilliger.
Joris Visschers werd toen ook actief bij het Vrijwilligers Centrum Wageningen. Daar is hij inmiddels al 32 keer ingezet bij activiteiten om andere Wageningers te helpen. Joris Visschers is ook al jaren actief om de uiterwaarden schoon te houden. Hij zorgt dat er bij De Wolfswaard afvalzakjes hangen. En gaat na drukke dagen voor dag en dauw zelf op pad om achtergelaten afval op te ruimen.
Gert van Orden en Martha van Orden-van Holland
Het echtpaar Gert van Orden (78) en Martha van Orden-van Holland (76) ontving allebei een onderscheiding. Ze werden onderscheiden voor hun jarenlange inzet bij Speeltuin Tuindorp.
Al sinds 1970 zijn zij daar tientallen uren per week actief als vrijwilliger. Gert van Orden hielp mee met de vele verbouwingen en onderhoudt het groen. Hij verricht onderhoud en reparaties aan de speeltoestellen en de gebouwen. Hij was verantwoordelijk voor de kwaliteit van het water in het zwembad. Martha van Orden houdt al jarenlang toezicht in de speeltuin en bedient het snoephuisje. Beiden zijn lid van de activiteitencommissie van Speeltuin Tuindorp. En ze zijn betrokken geweest bij het oprichten van De Speulkneuters, de carnavalsvereniging van Tuindorp.
Heleen le Grand
Heleen le Grand (57) is actief bij de Voedselbank Neder-Veluwe als administratief vrijwilliger en loodsmedewerker. Om de 5 weken is ze weekcoördinator. Dat betekent aansturing van vrijwilligers, voedselcontrole, contact met donateurs en uitgifte van de pakketten. Daarnaast verzorgt ze het voorraadbeheer van de houdbare producten en regel ze de uitgifte van deze producten.
Bij tennisverenging NVLTB was Heleen le Grand jarenlang bestuurslid. Als parkcommissaris is ze verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van het sportpark en aansturing van de tuincommissie. Ze nam de leiding van baanvervangingsproject. Ze is de initiator van de gezamenlijke maaltijden op de wedstrijdzaterdagen. Ze had een belangrijke rol in de jubileumcommissie voor het honderdjarig bestaan van de NVLTB.
Video: Terugblik lintjesregen Wageningen 2025.